pühapäev, 6. november 2005

Konkurss! Vajatakse vallavanemat!

Nagu juba eelnevast võis välja lugeda, vajatakse Vormsi saarele hädasti uut vallavanemat. Vastav kuulutus peaks ilmuma nädala algul „Lääne Elus” ja „Postimehes”. Levitan seda teadet ka siin ja siseinfo valdamise tõttu saan ajalehtedes toodud eelistustingimustele lisada veel seda, et mingid sansud on mujalt tulijal vaid siis, kui ta on näiteks hea väljanägemisega parimates aastates meeskodanik. Vallavanemat valiv volikogu enamus (55%) on nimelt naised. Kuna eelnevalt pidi uusi kandidaate näidatama ka vallarahvale (ja taolistele kogunemistele tulevad minu tähelepanekute järgi ka pigem naisterahvad), suurenevad võimalused kenal ja suhtlejal meeskodanikul veelgi. Kuna ka ühte kolmandikku kohti omav opositsiooniline Isamaaliit (kes vist küll ainukesena on huvitatud värskete inimeste ja ideede tulekust saarele) on nüüdsest sisuliselt ilma oma vallavanemakandidaadita, on mujalt tuleval inimesel mingi võimalus saada ka opositsiooni hääled. Nii et kodanikud blogilugejad, vaadake peeglisse ja sobivusel saatke dokumendid. Saar on kena ja kõvema ning karastunud iseloomuga inimesed on siin varemgi mõnegi aasta vastu pidanud. Aga päris omaks saate vast ainult Hullo surnuaias.

5 kommentaari:

 1. Kes siis ikkagi on see"õige" vormsilane? Võibolla peaks kord aastas korraldama Missi ja Mister Vormsi valimised? Võibolla tekitaks iga-aastane konkurss pidevat elevust ja valimised kulgeksid nii, et tulemused rahuldaksid kõiki osapooli? Hundid söönud ja lambad terved? Vaatamata erakondlikule kuuluvusele vaataks natuke kaugemale ja mõtleks näiteks selle üle, et me ju kõik elame siin saarel.Ja võibolla tahab ka järeltulev põlvkond siin saarel elada.Ja siis räägime, siin oli kord ilus puutumata loodus.Jne, jne.

  VastaKustuta
 2. Tead, ma kardan, et ka ilusate silmade eest ei pruugi seda kohta arukas mandrilt tulnud noorsand saada, sest isiklikust huvist (mul oleks ehk ka üks lähimas tutvusringkonnas olemas- - vastab kõigile nõudmistele-eelistustele ja puha) tulenevalt küsisin istungil konkursi eesmärgi kohta täpsemalt. Vastuseks arvasin saavat, et konkursi kaudu soovitakse leida parim kandidaat, et ehk on ka mandrilt haritud ning kogemustega inimesi, kes oleksid huvitatud (koos perega näiteks) saarele elama asuma.

  Aga vastuseks oli, et konkursi eesmärk on pakkuda kõigile Vormsi inimestele võimalus kandideerimiseks. Sellest lugesin välja, et "mandrikandidaatidele" võidakse vaadata kui niigi väheste töökohtade võimalikele äranapsajatele. Loodetavasti tõlgendasin aga vastust valesti, sest minu arvates vaid uute inimeste leidmine saab olla konkursi mõtteks. Saare inimesed on ju kõik kõigiga tuttavad ja võimalikud kandideerijad/soovijad ja volikogulaste toetuse saajad selguksid ka ilma konkursita. Pakuksin, et nende väljaselgitamine võiks olla valimistel osaleva liidu üheks ülesandeks. Nii jääks vastutus valla juhtimise eest koos valitava vallavanemaga ikka veidi ka kogu nimekirja või koalitsiooni kanda.

  Teisest küljest...usun, et Vormsi saare elanike hulgast on Eesti KOV-de seas kõige suurem protsent kunagisi vallavanemaid. Nii jätkates saab enam kohalikke inimesi kätte valla juhtimise kogemuse, mis peaks jällegi soodustama saare arengu huvides tehtavat tööd;)

  VastaKustuta
 3. Lugesin kuulutust Vormsi vallavanema leidmiseks. Väga veider on kuulutuse viimane lause: "vallavanema valib volikogu kohaliku omavalitsuse korralduses ja Vormsi valla põhimääruses seaduse sätestatud korras". Kas sellise lause on kokku kirjutanud praegu töötav vallasekretär? Või postile asunud volikogu esimees? Vabandust, aga mida see lause tähendab?

  VastaKustuta
 4. Vabandust

  Lause peaks olema
  Vallavanema valib volikogu kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses ja Vormsi valla põhimääruses sätestatud korras.
  Mina olen selles veas süüdi.

  Koit Kõiveer

  ps Panin tähele, et see on siin lehel esimene kord kui keegi vabandab oma vea ees
  Errare humanum est

  VastaKustuta