esmaspäev, 31. august 2009

Uuele ringile!

Kaua on see asi siin vindunud küll, ei liha ega kala. Ammugi mitte üks korralik blooog ja blogipidamine..Tuleb siiski asi uuesti käsile võtta. Sest alustatud sai ju seda asja just eelmiste kohalike valimiste ajal ja selle mõttega, et anda valimistest mingi pilt ja sõna sekka öelda. Nüüd neli aastat kenasti möödas ja uus ring algamas. Pealegi on meil vahepeal saabunud MASU, mis kohe ülekasvamaks TÄPE-ks. Perspektiivis on veel PUPU...Nii-et vast ka vormsi rahvas saab aru, et üksteisele kärukeeramise, ärapanemisega seda lähenevat värki niisama lihtsalt üle ei ela...Iga võimalus otsida koostööd ja üksmeelt peaks olema teretulnud. See koht siin oleks üks võimalus asju selgeks rääkida, selgeks rääkida üle ajalise ja ruumilise distantsi. Sest paljud täieliku otsustusõigusega inimesed (valijad) elavad ju kaugel. Kuid ülevaadet asjadest ja sõna sekka tahaks ju öelda...See siin on siis selline koht.
On jah mõnedele (ja tegelikult arusaadavalt) probleem, et siin on kõik kogu maailmale lahti...Kogu maailm näeb, mida nad siin susserdavad...blogi neljaaastase ajaloo jooksul on siia sattutud 53 riigist...Eks ole seal juhuslikke valikuid kuid peaasjalikult tähendab see vast seda, et Vormsiga kuidagi seotud inimesed reisivad palju. Samas inimeste soovi arutada asja mõnevõrra eraldatumalt, omaette, võib täiesti mõista. Selleks on nüüd uuendus, paralleelselt on olemas aadress wormsi.blogspot. com (kaksiswega), kuhu pääsevad ligi ainult kutse saanud inimesed. Kutse saamiseks tuleb saata meil aadressile ennjatom@aol.com ja märkida selles oma päris nimi ja seotus Vormsiga. Boonuseks julgeks niipalju lubada, et vast suudan ennule augu pähe rääkida, et  seal hakkab ta tihemini suhtlema inimesi huvitavatel teemadel.
Siin aga jätkub kõik vanaviisi, kõik on vaba ja maailmale lahti. Kommenteerimisel peaks ainult arvestama valimisperioodi iseärasustega. Põhjendatult võib võtta hambusse inimesed kes kas siis juba teostavad avalikku võimu (vallavalitsejad) või siis taotlevad seda (kandideerivad valimistel). Iga vald peab tundma oma kangelasi...Kuid anonüümsed kolmandate isikute (räigemad) ründamised ma siiski kustutan. Oma nime all ja vastutusel võiks vast siiski just valimisperioodil võimuesindajale või selleks saada tahtjale öelda mida tahes ja ükskõik mis sõnadega...Kes aga lihtsalt sõimata tahab, võib seda minu kulul vabalt teha...olen suht immuunne.

1 kommentaar: