esmaspäev, 16. jaanuar 2006

Eesti president - seekord vist mitte Rüütel

Kuna kohaliku poliitika tasandil sai omal ajal siinsamas tehtud päris täpseid poliitprognoose, siis prooviks vahelduseks kätt ka suure poliitika pärusmaadel, ehk siis tulevaste presidendivalimistega seonduvalt.
Pakuks välja, et president valitakse ära siiski juba Riigikogus, ja selleks saab Reformierakonna ja Keskerakonna poolt kooskõlastatud kandidaat, kelle toetamisega siis häda sunnil ühinevad Isamaaliit ja Sotsiaaldemokraadid. Häda sunnil sellepärast, et „põllule” Rüütlit valima enam ei taheta kuidagi minna ja oma kandidaati edukalt teistele maha müüa pole mingit lootust. Reform ja Kesk peavad aga kokku leppima juba koalitsiooni säilimise huvides.
Presidendi isikut on küll võimatu välja pakkuda, kuid see võiks olla mõni sõnaosav ja tuntud kohtunik või jurist, sest nii Reformierakond kui ka Keskerakond on kindlasti huvitatud termini „juriidiliselt on kõik korrektne” paremast ja veenvamast rahvale selgitamisest ja omakorda sellest tuleneva mõtte, et omal ajal tehtud sigadused võiks rahvas „äri- ja muule eliidile” siiski andestada, edukamast mahamüümisest.
No kui nimesid üldse nimetada, siis miks mitte Märt Rask.

2 kommentaari:

  1. Võiks ju põhimõtteliselt nõustuda, aga presidendi puhul on vaja vähemalt 68 häält ja seda jääb väljapakutud neljal erakonnal napiks, kaasata tuleks veel terve rahvaliidu fraktsiooni jagu ja mõned "aknaalused", mis teeb kokkuvõttes asja üsna võimatuks. Aga parem ta muidugi oleks kui asi riigikogus aetud saaks ja tublid maamehed(naised)ei peaks hakkama Tallinna kolistama ja vanemat inimest veel viieks aastaks tööle sundima.

    VastaKustuta
  2. Respublica läks mul meelest, aga seda vist sellepärast, et neid ju tegelikult praktiliselt polegi. On reformi, isamaa ja sotside pooldajad. Nii nad ka presidendivalimistel käituvad. Oma viimase võimaluse magasid nad maha korruptsioonivastase võitluse läbikukkumisega. Ega nad seda väga tõsiselt muidugi tahtnudki.

    VastaKustuta