kolmapäev, 7. september 2005

Rahvaasemike kandidaadid selgunud

Nonii, läheb lahti. Aktiivsus ja tung võimule väikses Vormsis on enneolematu. Lugesin kokku 35 soovijat 9 volikogu kohale, neist
11 talvituma jäävat kandidaati valimisliidust "Ka Talvel Vormsil" - Ivo Sarapuu, Riima Koch, Andres Koch, Ege Kanarbik, Ellen Mandre, Moonika Vetesina, Arvo Allik, Ilmar Koppelmaa, Peeter Savisto, Ants Streng, Koit Kõiveer
8 Isamaaliidu poolt: Jaana Kokk, Alla Lääts, Ada Siilbek, Tanel Viks, Karlo Hälvin, Meelis Mägi, Elle Puurmann, Maris Puurmann
7 Rahvaliidult- Ellen Järv, Ene Sarapuu, Aime Piirsalu, Teet Vainola, Märt Maivel, Harry Rosenblad
7 Keskerakonnalt- Ahto Kokk, Jüri Pajuste, Rando Raudsepp, Toivo Hokkonen, Ain Streng, Heily Piip, Ervin Kits
1 esindaja Res Publicalt -Mart Marandi ja
1 parteitu üksikkandidaat - mina ise
No mida arvata? Üldjuhul pikim nimekiri peaks võitma, seega n-ö praeguse võimupartei Isamaaliiduga tunduvad lood vähemalt esialgu kehvavõitu, nimekiri on võrreldes eelmiste valimistega kokku kuivanud, on ärahüpanuid, isegi praeguse vallavalitsuse liikmed ihkavad uue, seni veel teadmata uue vallavanema alla jne. Prognoosida võiks siis kohtade jaotuseks ülevalt alla 3-2-2-2. Kurb küll, aga üksikud jäävad seekord vist välja; koguda üle 20 hääle olukorras, kus igale kandidaadile jagub ainult 5 potentsiaalset valijat, on keeruline.
Nimede järjekorra järgi võib arvata, et Keskerakond panustab Heily Piibule ja Toivo Okkonenile ning Isamaaliit Meelisele ja Ellele. Need neli on seega kindlaimad uue volikogu liikmed. Talvitujate ja Rahvaliidu puhul on kõik lahtine, sest nimekirja sees on nad omavahel selged konkurendid ja sealt tulevad võimalikud 5 saadikut on ettearvamatud ning võivad sõltuda mingist ühest juhuslikust häälest (seda muidugi juhul, kui ei käi must mäng häälte ostmisega)
Kõik on võimalik, sest nagu eespool mainitud, on eetikaga mitmetel kandidaatidel juba alguses probleeme.

2 kommentaari:

 1. Kommentaariks vast niipalju, et sa võid neid nimesid nimekirjas sättida nii või teistpidi, aga sisse saavad nad ikka sõltuvalt sellest kui palju konkreetne isik hääli sai. Ainuke kriteerium, mis natuke määrab, tuleb mängu sel juhul kui on mitu inimest võrdsete häältega ja siis loeb see, kes on nimekirjas TAGAPOOL.
  Aga samas muidugi see kui nimed ei ole tähestiku järjerkorras näitb mingi määral nimekirja eelistusi.
  Ja, mis puutub konkurentsi siis inimesi on küll rohkem (siiski 34, mitte 35 - Rahvaliidus sain kokku ikka 6 nime),aga kuna 2 kohta on volikogus nüüd rohkem siis keskmine on tõusnud ainult veidi, vastavalt 3,7 nüüd ja 3,5 2002 aastal. Aga tubli saavutus seegi!

  VastaKustuta
 2. Oh kui magus on võim! Nagu populaarsusvõistlus need käesolevad valimised. Kurvaks teeb see, et kahtlema paneb kandidaatide tegelik töötahe. Isegi vanas koosseisus (millise liikmed pea täies koosseisus uuesti kandideerimas) ei suudeta viimaseid kordi kokku tulla. Ei esimees ega aseesimees ole huvitatud ja lükatakse istungit juba pikemat aega edasi kasutades absurdseid põhjendusi. Kas ei taha asemikud end viimasel minutil rumalana näidata? Või on kartus suur, et äkki mõni viimase hetke otsus pole potentsiaalsetele valijatele soodus?

  Aga eks vist ainult rumal arvab, et saarel volikokku töötegemise rõõmu ja võimaluse tõttu kandideeritakse.. . Ah, olen lihtsalt hetkel pettunud.
  Eks paistab, milliseid huvitavaid samme kampaania käik veel näitab, sest tõepoolest - ka naabrid ja sugulased on seekord meie armsas väikeses kogukonnas kujunenud kuidagiviisi konkurentideks. Kas siis tõepoolest on volikogu liikmena võimalik nii palju oma huvide eest seista? Või teine võimalus - asjad on vallas nii halvasti, et igaüks tunneb, et tahab anda just oma panuse ;)

  VastaKustuta