neljapäev, 29. september 2005

Salajane lindistus Vormsi Vallavolikogu erakorraliselt istungilt

Nii Teet arvas, kui ma vallavanemale umbusalduse avalduse üleandmist kuulates oma pihuarvutiga internetilevi kontrollisin. Hea, et arvutit ära ei võetud ja vaadatud, mis seal sees on.
Aga muidu, mis sinna lindile siis oleks võinud jääda:
Endisele koolidirektorile tehti liiga, et lahti lasti,
vald (vallavanem) raiskas hirmsalt raha, kui talle kompensatsiooni maksis, lapsed nutavad, lapsevanemad on shokis, korruptsioon lokkab, ainult vallavalitsuse liikmed saavad lepinguid ja raha..Enam-vähem kõik. Ühesõnaga, ei kannata kuidagi kahte nädalat valimisteni oodata. Lohutuseks Teedule niipalju, et asi siiski edeneb. Ma juba võtsin kriitikat kuulda ja katkestasin vallaga lepingu. Saavad teised ka rahapaja juurde...

3 kommentaari:

  1. Teedul peaks ju asjad selged olema kui tema vallavanem oli siis -"käis Tallinna ministeeriumides uurimas, kas vallale saab pankrotti kuulutada." Paneb üldse imestama tema julgus inimeste ees pea püsti liikuda ja veel revisjonikomisjonis olla. Süüdimatu vist. Aga see umbusaldamise asi on lihtsalt naeruväärne. Jälle "ajalooline" aps. Vaatan ja imestan seda saare värki.

    VastaKustuta
  2. Heh, usun, et tuleks vaid kasuks, kui śeesuguseid istungeid lindistada. Siis on hiljem hea kuulata ja vaadata mida keegi täpselt ütles. Muidu ju ei mäleta ka. Aga ju see hirm on ikka päris suur, et äkki RAHVAS saab teada, mis siis tegelikult juhtus ja kes mida ütles. Järgmises volikogu koosseisus võiks teha ettepaneku, et istungeid kantaks veebis üle. Esiteks oleks see hea moodus kohalikke elanikke kohalikku poliitikasse kaasata. Teiseks muudaks see istungid kindlasti ajaliselt lühemaks. Kolmandaks ei jääks enam võimalust "mitte mäletada" ning sekretäril oleks protokolle hea ja lihtne koostada. Ja nenjandaks - istungist saaksid osa ka need saadikud, kellele osalemiskutse liialt hilja kohale jõuab;) Ainult nii lõbus ei saaks siis kindlasti enam olema.

    VastaKustuta
  3. Ma ei saa küll päris erapooletuna kommenteerida, eksole. Aga praegu on Vormsil nii põnev elu enne valimisi! Äkki oleks võimalik veel luukeresid kapist välja otsida? Saaks enne külma, pimeda ja igava talve tulekut põnevust tekitada. Ja siinkohal teeksin ettepaneku, et edaspidi volikogu istungid võetaks videolindile ja pannakse rahvale vaatamiseks välja. Mind Vormsi valla elaniku ja maksumaksjana huvitab samuti rahva poolt valitud inimeste tehtud otsused ning otsuste põhjendused.

    VastaKustuta